Czy to dobry pomysł na biznes internetowy?

Rozmowy na dowolne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to dobry pomysł na biznes internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Cześć. Od pewnego czasu myślę o budowie własnego portalu internetowego. Mam zamiar aby serwis dawał mi w przyszłości korzyści finansowe. Szukam jakieś interesującej branży, żeby konkurencja nie była za wielka. Zastanawiałem się nad czymś takim jak ta strona internetowa. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, gdyż jest mi ona obca. Myślałem bardziej o czymś związanym z motoryzacją. Może serwis, który posiada ogłoszenia warsztatów samochodowych z całej Polski. Do końca nie mam sprecyzowanej na taki serwis. Ogólny zarys to portal, który zawiera wizytówki firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach ma jeszcze sens?
Rodzinne imprezy, imprezy firmowe gdzie zaprasza się również dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania stosowane przez dyrektorów firm. Tego kształtu imprezy firmowe są dobrze odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to bardzo dobry wstęp do udanej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależy od dużej liczby aspektów. Trafione pomysły i ich realizacja, przygotowanie właściwego budżetu, właściwe wyszukanie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego rodzaju korzyści odnoszą zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości firmy, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny pogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w miejscu pracy. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, że piknik firmowy może okazać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi wśród pracowników, ich rodzinami, nie może być sytuacji, że relacje między ludzkie są kiepskie. Może to zaważyć przykładowo na na liczbie pracowników, jakości zabawy w trakcie imprezy rodzinnej organizowanej przez przedsiębiorstwo. Kiedy zaś relacje są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, dającym dobry kapitał na przyszłość, gdy mowa o prawidłowych relacjach międzyludzkich.
Właściwe planowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników powinna opierać się przede wszystkim na dobrym pomyśle i należytej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie w stanie przygotować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Dlatego właściwie jest zbadać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Dzięki temu łatwiej jest zaplanować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zapewnienie zabaw, które zainteresują wszystkich.

Dużym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do potrzeb zaproszonych gości. Zaplanowanie atrakcji, z których nie będzie komu korzystać. Zaplanowanie programu, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, ciekawej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Niezadowolenie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie posiadują najmniejszej chęci, żeby wybrać się na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, zwłaszcza tam, gdzie grono pracowników to osoby z rodzinami, niezbędnym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z ważniejszych zalet będzie integracja.

Dobrze zorganizowane https://e-cen.pl/2022/08/26/miesnie-dna-miednicy-kursy-przez-internet-czy-mozna-sie-na-niego-zarejestrowac/ rodzinną zabawę w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to również sposobność pokazania bliskim życia zawodowego, poznania ludzi, z którymi się pracuje, a także przełożonych. Właściwie nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale też choćby do odpowiedniej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to właściwy pomysł na serwis internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Dzień dobry. Z tego co przeczytałem, to nie masz pomysłu na biznes w Internecie i pragniesz wykonać powielenie działających już rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego przepisu na biznes. Nie tędy droga kolego. Jeśli myślisz poważnie o serwisie internetowym to po pierwsze powinieneś przygotować porządny biznesplan działania. Napisz do paru agencji interaktywnych i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu internetowego. Następnie spytaj się o sposoby i koszty jego promocji w Internecie. posiadają te dane masz już rozeznanie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój serwis internetowy nie będzie generował większych zysków. Dlatego musisz się przygotować na jego dofinansowanie. Nie ma tu znaczenia czy jest to transport medyczny osób chorych czy portal internetowy dla adwokatów. Nikt nie da złamanego grosza za reklamę na świeżo powstałym serwisie internetowym. Tak to kształtuje się w praktyce.

podobne tematy:


Wróć do „Takie tam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości