Czy to dobry pomysł na biznes internetowy?

Rozmowy na dowolne tematy.
mariusznowak
Kontaktowanie:

Czy to dobry pomysł na biznes internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Cześć. Od pewnego czasu myślę o budowie własnego portalu internetowego. Mam zamiar aby serwis dawał mi w przyszłości korzyści finansowe. Szukam jakieś interesującej branży, żeby konkurencja nie była za wielka. Zastanawiałem się nad czymś takim jak ta strona internetowa: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie jestem przekonany akurat do tej branży, gdyż jest mi ona obca. Myślałem bardziej o czymś związanym z motoryzacją. Może serwis, który posiada ogłoszenia warsztatów samochodowych z całej Polski. Do końca nie mam sprecyzowanej na taki serwis. Ogólny zarys to portal, który zawiera wizytówki firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach ma jeszcze sens?

podobne tematy:

maxkolonko

Czy to właściwy pomysł na serwis internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Dzień dobry. Z tego co przeczytałem, to nie masz pomysłu na biznes w Internecie i pragniesz wykonać powielenie działających już rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego przepisu na biznes. Nie tędy droga kolego. Jeśli myślisz poważnie o serwisie internetowym to po pierwsze powinieneś przygotować porządny biznesplan działania. Napisz do paru agencji interaktywnych i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu internetowego. Następnie spytaj się o sposoby i koszty jego promocji w Internecie. posiadają te dane masz już rozeznanie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój serwis internetowy nie będzie generował większych zysków. Dlatego musisz się przygotować na jego dofinansowanie. Nie ma tu znaczenia czy jest to transport medyczny osób chorych czy portal internetowy dla adwokatów. Nikt nie da złamanego grosza za reklamę na świeżo powstałym serwisie internetowym. Tak to kształtuje się w praktyce.