Jak często muszę wzywać kominiarza w domu jednorodzinnym?

Rozmowy na dowolne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Jak często muszę wzywać kominiarza w domu jednorodzinnym?

Postautor: mariusznowak » 19 maja 2016, 12:35

Dzień dobry. Ostatnio zainteresowałem się tematem ubezpieczenia swojego budynku mieszkalnego. Natrafiłem na tego rodzaju odnośnik: https://linkersi.pl gdzie zostało powiedziane, że kominiarz powinien kontrolować instalację kominową przynajmniej raz do roku. Jeśli palę eko groszkiem to aż cztery razy do roku - to już chyba absurd. Doczytałem także, że w przypadku nieposiadania ważnego raportu od kominiarza, zakład ubezpieczeniowy jest w stanie mi odmówić wypłaty ubezpieczenia. Czy to prawda?

podobne tematy:

adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:07

Jak często muszę wzywać kominiarza w domu mieszkalnym?

Postautor: adriansola » 19 maja 2016, 12:56

Witaj, nie posiadam dla Ciebie wesołych wieści. Zgodnie z prawem budowlanym tak jest. W zależności od rodzaju pieca jesteś zmuszony do korzystania z usług kominiarza nawet 4 razy do roku. Oczywiście tak mówi teoria. Zakład ubezpieczeniowy żąda aby kominiarz raz w roku wykonał czynności kontrolne i podbił protokół. Przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa powinno się to zrobić. Niedrożny komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie bierze aż tak wiele. Jest to kosz rzędu 100 zł za przyjazd.

podobne tematy:


Wróć do „Takie tam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości