Odpowiedni marketing strony internetowej w skrocie

Rozmowy na dowolne tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Odpowiedni marketing strony internetowej w skrocie

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:52

Zbudowanie samej strony internetowej to już na dzień dzisiejszy zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, kiedy strony internetowe samoistnie się pozycjonowały i uzyskiwały zadowalające wyniki bez nakładu pracy. Na dzień dzisiejszy sytuacja bardzo się zmieniła i wypromowanie strony internetowej nawet na dość mało konkurencyjne hasła wymaga dużej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak się dzieję i co uległo zmianie na przestrzeni tych lat?

Po pierwsze powiększyła się liczba firm w Internecie. Teraz praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ma znaczenia, czy jest to lokalna pizzeria czy ogólnopolski deweloper mieszkań. Każda z tych firm posiada stronę internetową, która odzwierciedla jej ofertę w sieci. Taki postęp wymusił modyfikacje w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już samo zaprojektowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Kolejnym etapem jest pozycjonowanie swojej strony internetowej. Metod promocji jest kilka. Natomiast najbardziej znaną jest pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwarki. Ta metoda polega na wybraniu właściwej frazy: tanie strony internetowe lub zestawu słów kluczowych, na które strona internetowa ma być na pierwszych pozycjach w wynikach. Zazwyczaj strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno hasło. Do odpowiedniej promocji strony internetowej należy wybrać ich przynajmniej kilka. Poprzez takie podejście, pozycjonowane strony internetowe osiągają znacznie wyższe wyniki w wynikach wyszukiwań.

Następny sposób reklamy strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na tworzeniu wpisów na różnego typu portalach internetowych. Wpisy te mają zaintrygować potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia naszej strony internetowej. Jeśli promowana firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można budować wpisy bez odnośników. W tym wypadku zachęcamy w czasie dyskusji do samodzielnego wyszukania oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany to raczej uzupełnienie pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Trzeci rodzaj reklamy strony internetowej to różnego rodzaju serwisy społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który oferuje duże możliwości marketingowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które posiadają w swojej ofercie kupowane produkty. Idealnie sprawdzi się do promocji odzieży czy kosmetyków. Gorzej już będzie z reklamą strony internetowej, która posiada w swojej ofercie niszowe usługi.

Wróć do „Takie tam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość